بیشتر بدانیدپوشال کولر
پوشال

پوشال کولر چیست؟

عبارت است از رشته هاي كوتاه و بلندي كه توسط ماشين پوشال سازي توليد گرديده است و در بسته بندي هايی متشكل از توريهاي نايلوني مخصوص قرار گرفته است.به دليل قدرت بالاي جذب آب شايد بهترين ماده ای باشد كه براي بالا بردن راندمان در كولر مورد استفاده قرار مي گيرد. چوب به دليل متخلخل بودن و داشتن ساختمان فيبری مي تواند آب را به خوبی در خود نگهداری نمايد و در اثر حركت باد توليد شده توسط پره های متصل به الكترو موتور موجب ايجاد خنكی بيشتر مي گردد.اندازه رشته هاي چوب مورد استفاده در پوشال کولر متفاوت مي باشد و عرض آنها 1 تا 2 ميليمتر و ضخامت آنها نبايدبيشتر از 2 ميليمتر باشد.

عمر پوشال کولر کی به سر خواهد آمد؟

مانند تمامی لوازم مصرفی، عمر مفیدی دارد و باید پس از مدتی تعویض شود. مساله‌ی جایگزینی در چیزی مثل پوشال اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند؛زیرا پوشال در واقع فیلتری است که هوای محیط تنفس شما از آن عبور می‌کند. از آنجایی که ماهیت وجودی پوشال در سیستم کولر آبی حفظ رطوبت است، می‌تواند بهترین مکان برای رشد باکتری و قارچ‌ها باشد. در این بین می‌توان به مایت‌ها یا همان هیره اشاره کرد که نوعی کنه است و می‌تواند در فضای مرطوب به سرعت رشد کند. این حشره می‌تواند با جریان هوا به درون منزل شما بیاید و بیماری‌هایی مثل حمله‌های آسمی یا آلرژی‌های مزمن را برای ساکنان خانه ایجاد کند.

با این حساب بهتر است پوشال کولر های آبی را به موقع تعویض کنید. اگر کمی در این باره وسواسی هستید، می‌توانید در طول مدت استفاده از کولر، ماهانه یک‌بار از محلول سانوسیل برای ضدعفونی محفظه‌ی کولر استفاده کنید. کافی است کمی از این محلول را درون حوضچه‌ی کولر بریزید تا روی آن پمپاژ شود.

برای تهیه و ارتباط با شرکت به این صفحه مراجعه کنید.